1 izbový byt v k.ú. Petržalka, obec Bratislava - m. č. Petržalka, okres Bratislava V

Pripravovaná dražba - opakovaná
Dátum konania 
Čas konania 
Miesto konania 
Cena podľa ZP97 000,00 €
Najnižšie podanie 
Minimálne prihodenie 
Dražobná zábezpeka 
Obhliadky 
(obidve len po tel. dohovore 1 deň vopred): 

  • Predmetom dražby sú:

  • byt č. 32 na 3.p. vo vchode Nám. hraničiarov 11 v bytovom dome „Nám. hraničiarov 1, 3, 5, 7, 9, 11“ súp. č. 1613 na ulici Námestie hraničiarov, Bratislava (ďalej len „bytový dom“), ktorý je postavený na pozemku parc. registra „C“ č. 101, 102, 103, 104, 105 a 106;
  • spoluvlastnícky podiel priestoru na spoločných častiach a spoločných zariadeniach bytového domu a na príslušenstve vo veľkosti 251/100000-in;
  • spoluvlastnícky podiel k pozemku, na ktorom je postavený bytový dom súp. č. 1613 - pozemok parc. registra „C“ č. 101 o výmere 258 m2,  č. 102 o výmere 258 m2,  č. 103 o výmere 259 m2, č. 104 o výmere 257 m2,  č. 105 o výmere 256 m2 a č. 106 o výmere 266 m2, zastavané plochy a nádvoria, vo veľkosti 251/100000-in.
  • Bytový dom sa nachádza v zastavanom území Hlavného mesta SR Bratislavy, v mestskej časti Petržalka, v rovnomennom katastrálnom území, leží na pozemkoch parcelné číslo 101-106, dom bol postavený a daný do užívania v roku 1978, má 2 vchody, každý vchod sa na druhom nadzemnom podlaží rozdeľuje na tri schodištia s výťahmi, bytový dom má jedno podzemné podlažie s dvomi nebytovými priestormi vo vlastníctve Bytového družstva, resp. správcu, ďalej má 13 nadzemných podlaží, v prvom nadzemnom podlaží je spolu šesť nebytových priestorov vo vlastníctve Bytového družstva, resp. správcu, v ostatných dvanástich nadzemných podlažiach sú byty, na každom schodišti podlažia sú tri byty a spoločná miestnosť s pivničnými kobkami, patriacimi k bytom na predmetnom podlaží schodišťa, v každom schodišti je spolu 36 bytov, bytovom dome je celkom 216 bytov a 6 nebytových priestorov. V každom schodišti je nový zmodernizovaný osobný výťah.
  • Predmetom ohodnotenia je garzónový byt č. 32, nachádzajúci sa na štvrtom nadzemnom podlaží (podľa LV 3.p.). Byt dispozične pozostáva z jednej izby orientovanej na severovýchodovýchodnú stranu, predsiene s kuchynským kútom, kúpeľne, WC a pivničnej kobky mimo bytu v spoločnej miestnosti na 4.NP. Vypočítaná podlahová plocha bytu je 28,07 m2 (izba 16,77 m2, predsieň s kuchynským kútom 5,38 m2, kúpeľňa 2,84 m2, WC 1,31 m2, pivničná kobka 1,77 m2). Podlahová plocha loggie je 5,44 m2.
  • Základy domu sú betónové s pilótami a hydroizoláciou, vodorovné a zvislé konštrukcie sú z betónových prefabrikovaných panelov, obvodové steny sú sendvičové betónové celostenové, stropy železobetónové prefabrikované, strecha je plochá, dodatočne zateplená s novou hydroizoláciou, v rámci modernizácie boli pôvodné copilitové steny schodísk nahradené výplňovým murivom s plastovými oknami, vonkajšia omietka je súčasťou zatepľovacieho systému, vnútorné omietky sú vápenné hladké, schodište je železobetónové montované, povrch stupňov je z brúseného betónu, vo vstupnej časti sú dlažby z brúseného betónu, ostatné povrchy podláh na podestách a chodbách sú z keramickej dlažby, pôvodné vstupné vchodové dvere do bytového domu sú nahradené novými kovovými s presklením. Dom je napojený na verejný vodovod, kanalizáciu a plyn, zavedená je svetelná a zásuvková elektroinštalácia.
  • V byte bola v rokoch 2016 a 2017 vykonaná kompletná modernizácia z konštrukčných prvkov a zariaďovacích predmetov vyššieho štandardu, vstupné dvere do bytu sú bezpečnostné s protipožiarnou odolnosťou typ Adlo, interiérové dvere sú drevené plné alebo čiastočne presklené, osadené do obložkových zárubní, okno a balkónové dvere sú plastové s izolačným dvojsklom a interiérovými hliníkovými horizontálnymi žalúziami, steny sú opatrené sadrovými stierkami, v izbe je jedna stena opatrená modernou tapetou, nášľapné vrstvy v predsieni, kúpeľni a WC sú z keramickej dlažby, v izbe je laminátová plávajúca podlahovina, na loggii je mrazuvzdorná keramická dlažba, v rámci modernizácie boli vymenené rozvody vody, kanalizácie a elektrické rozvody, boli vybudované znížené podhľady stropov zo sadrokartónu s bodovými svietidlami, v izbe je vyhotovená vstavaná skriňa Roldor s celopresklenými štyrmi posuvnými dvermi, v predsieni je osadená kuchynská linka s granitovým jednodielnym drezom so stojánkovou pákovou batériou, v linke je zabudovaná sklokeramická varná dvojdielna doska typ Elektrolux s odsávačom pár typ Mora, zabudovaná chladnička s mraziacim priestorom, elektrická kombinovaná pečiaca rúra s grilom a mikrovlnkou typ Elektrolux, v kúpeľni je obmurovaná a keramickým obkladom obložená štvorcová plastová vanička sprchovacieho kúta, obidve steny sú celopresklené s dvernými krídlami, osadené je keramické umývadlo v toaletnej skrinke, vodovodné batérie sú pákové, steny sú po strop obložené keramickým obkladom, v miestnosti WC je splachovací záchod s podomietkovou nádržkou a bočnou podomietkovou miešacou batériou na ovládanie oplachovacej trysky v záchodovej mise typ GROHE, steny sú po strop obložené keramickým obkladom, priestory kúpeľne a WC sú umelo odvetrané podstropnými elektrickými ventilátormi do odsávacieho potrubia vedeného v inštalačnej šachte, umiestnenej medzi WC a kúpeľnou, v šachte s prístupom z miestnosti WC sú inštalované merače studenej a teplej vody, kúrenie je ústredné teplovodné diaľkové, radiátor je pôvodný liatinový rebrový s termoregulačným ventilom a dotykovým snímačom pre podielový rozpis spotreby tepla, ohrev vody je centrálny diaľkový, elektroinštalácia v byte je svetelná a zásuvková, rozvodná skrinka s automatickými ističmi je umiestnená v predsieni, v izbe je vyhotovený slaboprúdový a televízny rozvod, pivničná kobka má bočnú a zadnú stenu panelovú, od susednej kobky je priečka z neomietaných drevených hranolkov, podobne je čelná priečka s dvermi, podlaha je betónová, v chodbičke je elektrické osvetlenie spoločných priestorov. Byt je veľmi dobre technicky udržiavaný.
  • Pozemky parcelné číslo 101, 102, 103, 104, 105 a 106 sú zaradené v katastri nehnuteľností ako zastavaná plocha a nádvorie. Pozemky sa nachádzajú v zastavanom území hlavného mesta Bratislavy, v mestskej časti Petržalka. V mieste, kde sa nachádzajú, je možnosť napojenia na všetky základné inžinierske siete. Pozemky sú zastavané stavbou súpisné číslo 1613. Pozemky sú rovinaté.